Regały wspornikowe

Regały magazynowe są bardzo obszerną grupą mebli przemysłowych, w skład których wchodzi kilka pomniejszych rodzajów konstrukcji.  Część z nich, jak na przykład konstrukcje paletowe czy półkowe, nie mają bardzo skonkretyzowanego przeznaczenia, ale już regały na opony, czy wspornikowe są tworzone dla danych, dokładnie określonych celów.

Wspomniane regały wspornikowe zwane są również dłużycowymi, ponieważ służą do przechowywania towarów o znacznych długościach, takich jak pręty, tarcica, rury i inne tego typu elementy. Konstrukcje wspornikowe mogą przyjmować różne formy – niekiedy są to pionowe, metalowe belki z krótszymi belkami przymocowanymi poprzecznie, na których opiera się składowane towary. Mogą też mieć postać półek ograniczonych pionowymi ściankami na dwóch dłuższych bokach, w których przechowywane są zwłaszcza deski oraz elementy o przekroju okrągłym.

Wiele firm oferuje kontakt z klientem w celu stworzenia regału dostosowanego do konkretnych potrzeb, co zwiększa komfort użytkowania, a nierzadko także bezpieczeństwo pracy.