Regały na opony

Każdy posiadacz auta zapewne niejednokrotnie przekonał się, że składowanie akcesoriów samochodowych, zwłaszcza opon, może przysporzyć nie lada kłopotów, gdy nie ma się na nie odpowiednio wydzielonego miejsca. Jeśli zatem przechowanie kół w warunkach domowych może stanowić problem, tym bardziej jest nim dla zakładów mechaniki samochodowej lub hurtowni.

Rozwiązaniem w przypadku kół są specjalnie skonstruowane regały na opony. Mają one prostą konstrukcję szkieletową – koła opierają się pionowo na dwóch poprzecznych, metalowych listwach i są ustawiane jedne obok drugiego, w niewielkich odległościach. Pozwala to na bardzo dokładne zagospodarowanie przestrzeni, a tym samym zmniejsza koszty inwestycji w powierzchnię magazynową.

Niewielkie sprzęty tego typu, wykorzystywane przez drobnych mechaników, osiągają ceny kilkuset złotych, a zatem są inwestycją dostępną dla każdego przedsiębiorcy. Inaczej sprawa się ma w przypadku regałów do dużych hal – wówczas ceny osiągają rząd nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.