Regały dostosowane do zmiennych potrzeb

Wybierając regał magazynowy, należy kierować się dwoma podstawowymi kryteriami, mianowicie wartością maksymalnego obciążenia, a także materiałem, z którego wykonana jest konstrukcja. Regał wybrany jednak tylko na podstawie tych warunków nie daje jeszcze gwarancji przydatności w danym magazynie. Dlatego też równie ważny jest rodzaj konstrukcji, a także możliwość jej personalizacji do pewnego stopnia.

Ważne jest to, aby wybierane regały dawały możliwość doczepiania nowych półek lub prętów i listew, a także analogicznie – zdejmowania tych już zamontowanych. Dzięki temu przestrzeń, jaką dysponujemy może być dokładnie zagospodarowana poprzez dostosowywanie jej do aktualnych potrzeb i rodzaju magazynowanych towarów.

Coraz częstsze staje się również stosowanie regałów automatycznych z różnego rodzaju podajnikami towarów. Ich zakup jest stanowi większą inwestycję na początek, jednak długofalowo obniża koszty utrzymania magazynu oraz związany z tym nakład pracy, stając się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem w oczach wielu przedsiębiorców.