Czym się kierować w wyborze regału magazynowego?

Meble do przechowywania towarów to podstawa każdego magazynu. Ważne zatem, aby dobrze dobrać ich konstrukcję i wytrzymałość do rodzaju składowanych przedmiotów, by służyły przez długie lata, zapewniając bezpieczeństwo zarówno towarów, jak i pracowników magazynu.

Dwoma najważniejszymi kryteriami, jakimi należy kierować się podczas wyboru, jest rodzaj konstrukcji oraz materiału, z którego regał jest wykonany. Wszystkie meble tego typu powinny mieć podane dokładne ograniczenia wytrzymałościowe, należy zatem z dużą dbałością rozważyć, jakim obciążeniom będą poddawane i dobrać je odpowiednio do ustalonych wartości.

Wszystkie regały magazynowe wykonywane są z metalowych prętów i listew – niekiedy także półek. Zapewnia to stabilność ich konstrukcji oraz odpowiednią nośność. Warto jednak zwrócić uwagę jeszcze na jeden parametr – mianowicie pokrycie konstrukcji cienką warstwą cynku, którego zadaniem jest ochrona przed rdzewieniem, wilgocią i zanieczyszczeniami, o które nie trudno w dużych halach magazynowych.